Od czasów starożytnych, miłość była tematem wielu utworów sztuki. To ona jest motywem przewodnim w poezji, prozie, filmach i piosenkach. Jest to sila, która zdolna jest przekształcić życie, nadać mu głębszy sens. Miłość jest tą wielką niewiadomą, dla której warto ryzykować wszystko. Dlatego też powstają dzieła takie jak „Tylko Ciebie Pragnę” – oda do prawdziwej miłości.

Nie jest łatwo określić, co to jest „prawdziwa miłość”. Dla każdego z nas może mieć swoje indywidualne znaczenie. Dla jednych to wdzięczność i podziw, dla innych nieustanne dążenie do wspólnych celów, dla jeszcze innych to niewytłumaczalna bliskość, którą czujemy do pewnej osoby. Wiele osób mówi „tylko ciebie chcę”, ale co to naprawdę znaczy?

Miłość, o której mówimy, to coś więcej niż tylko namiętność. To głębokie zaufanie, to silna więź, której nie da się łatwo przerwać. To umiejętność rozumienia drugiej osoby, nawet kiedy milczy. To zrozumienie, że miłość to nie tylko radosne chwile, ale też momenty smutku i złości. Czasami naprawdę trudno jest zrozumieć inną osobę, ale kiedy mówimy „tylko ciebie chcę”, to jest to deklaracja gotowości do prób zrozumienia.

Za każdym razem, kiedy mówimy „tylko ciebie pragnę”, podejmujemy decyzję. Decyzję, że to jest osoba, z którą chcemy dzielić swoje życie, doświadczenia, smutki i radości. To silne pragnienie jest często motywacją do działania, do stawiania czoła trudnościom, do walki o szczęście.

„Tylko Ciebie Pragnę” to wyznanie miłości pełne siły, pasji i determinacji. To niekoniecznie musi oznaczać namiętnych uniesień czy romantycznych gestów. Czasami to po prostu chwila ciszy podzielona z tą jedyną osobą, która ma dla nas znaczenie. Jest to miłość, która nie jest zależna od warunków zewnętrznych, miłość, która jest silniejsza od przeciwności, miłość, która jest prawdziwa. W ostatecznym rozrachunku, prawdziwa miłość to taka, która jest stała, niezmienna, niezależna od okoliczności. To taka, do której zawsze możemy powrócić bez obawy, że zostanie nam odmówione.

Może właśnie dlatego odwiecznym tematem wielu utworów sztuki jest miłość. Bo mimo wszystko wciąż wierzymy, że to najważniejsza siła, jaką mamy. Czy to w sferze prywatnej, czy w sferze profesjonalnej, miłość ma ogromną moc. I nawet kiedy sprawy się komplikują, kiedy pojawiają się przeszkody, kiedy mamy wątpliwości, mówimy „tylko ciebie chcę”. Bo miłość jest, mimo wszystko, najważniejsza.

Przeczytaj więcej na: https://www.swiat-kobiet.pl/tylko-ciebie-chce-kontynuacja-trzy-metry-nad-niebem/.